Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
2 posty 151 komentarzy

Amarant Blog

Amarant - Obserwator, komentator, czytelnik. Czasem coś napiszę. Czasem coś skomentuję.

Czy Ukrainie pozostalo 2 miesiące?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Stan bezpieczeństwa na granicy polsko-ukraińskiej. Granica nie jest szczególnie strzeżona. Można przekraczać praktycznie jak się chce.

Wygląda na to, że czekają nas w jednym czasie dwie skumulowane fale imigrantów idących na Europę i przez Europę. Jedna z Turcji z obozów uchodźców oraz samych Turków, którzy będą chcieli dostać sie do Niemiec a może i do Polski, a druga z Ukrainy w wyniku możliwego w ciągu najbliższych dwóch miesięcy- upadku ekonomii Ukrainy. Może się tak stać ponieważ Donbas, jak wiemy rozpoczął całkowitą blokadę sprzedaży Węgla Ukrainie co skutkuje miliardowymi stratami liczonymi w dolarach. Dotychczasowy kryzys emigracyjny to zaledwie przetarcie szlaków co wygląda dzis po tych wydarzeniach jak próba generalna. Czeka nas coś o wiele większego. Z udziałem mediów albo w absolutnej ciszy.

 

Witold Gadowski w rozmowie z doktorem Andrzejem Zapałowskim, który będąc w Przemyslu monitoruje sytuację na granicy polsko-ukraińskiej. Materiał sprzed kilkunastu dni.

 

Edit:

Ponieważ nie wyświetlan się YouTube na Neon24 podaję linka do filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=BXi0QB43Ei8

KOMENTARZE

 • Co to za pomieszanie z poplątaniem !
  ///ż Donbas, jak wiemy rozpoczął całkowitą blokadę sprzedaży Węgla Ukrainie co skutkuje miliardowymi stratami liczonymi w dolarach. ///

  Donbas blokuje? pierwsze słyszę! owszem-obiło mi się o uszy że DONBAS JEST BLOKOWANY a to dość istotna różnica.
  Przypominam:blokadę Donbasu rozpoczęli prawosektorowi rezuni http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/ukraina-radykalowie-wygrywaja-starcie-z-wladza-bedzie-pelna-blokada-donbasu
  Prezydent Poroszenko początkowo potępił radykałów ale widząc że nie ma najmniejszego wpływu na co robią lub nie robią rezuni,ostatecznie poparł blokadę https://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/analizy/2017-03-22/poroszenko-autoryzuje-blokade-donbasu
  W odpowiedzi na to Donbas przejął właścicielską kontrolę nad większością tamtejszych przedsiębiorstw i węgiel sprzedaje do Rosji.
  PS
  To nie odwieczny dylemat czy najpierw była kura czy jajko.Tu można a nawet należy, dość precyzyjnie (nawet co do godziny) ustalić kolejność wydarzeń.One (wydarzenia) będą kiedyś historią więc tym większa nasza odpowiedzialność przed (że tak górnolotnie) powiem przyszłymi pokoleniami.
 • @ikulalibal 09:02:01
  Widać już że Rosyjskie służby przejęły kontrolę nad tym co się dzieje na Ukrainie.

  Gołym okiem widać że Ukraina idzie w kierunku samobójstwa politycznego
  a rządzący wyprowadzają co się da poza granice kraju.

  Rosji bogactwa Ukrainy nie są potrzebne , Rosji jest potrzebny bufory terytorialny jaki stanowi Ukraina w stosunku do NATO.

  I wszystko się układa po myśli Rosji.
  Samo by się tak nie układało.. to służby..
 • @Autor
  Link do filmu. https://www.youtube.com/v/BXi0QB43Ei8%26hl=pl%26fs=1%26rel=0
 • Węgiel na kredyt
  Ukraina dostanie węgiel na kredyt, na wieczne oddanie. Tak samo jak gaz. Kilka państw europejskich się na to zrzuci (w tym klubie będzie Polska).
 • @Repsol 11:52:28
  Dziękuję za edit i link do filmu. Zapomniałem, że YouTube jest blokowany tutaj. Dodałem link w notce.
 • @ikulalibal 09:02:01
  Tak to jest z propagandą: pomieszać, zapomnieć, zakłamać.
 • polecenie z gory?
  Cos ta mapka do artykulu nie zgadza sie z rzeczywistoscia.
 • @@@!!!
  Przyczyny pożaru składu amunicji na Ukrainie. Oto wzmiankowany "skład amunicji"... Prawie wszystko rdzewiejące pod chmurką.
  http://fish12a.livejournal.com/1873580.html Chyba Czarnobyl po wybuchu był bezpieczniejszy od tego składowiska. Zresztą gdyby to podzielić przez kilotony, to wychodzi, że to "składowisko" ma ok 11 "Hiroszim"...Rozrywkowy kraj ta Ukraina...Mogli ten złom podpalić na Sylwestra. Albo to jakiś pijany "bojec" rzucił peta nie tam gdzie trzeba, albo co bardziej prawdopodobne mamy do czynienia z klasycznym "pożarem w magazynie" celem ukrycia manka.....Lepsze jest to co mieszkańcy opowiadają ukraińskim mediom, otóż że pożar i eksplozje rozpoczęły się po tym jak teren składu i pobliskiej bazy wojskowej opuścili ukraińscy generałowie, którzy mieli brać tam udział w…POPIJAWIE… "https://adnovumteam.wordpress.com/.../wojna-domowa-na.../ Rosyjskie SMI nabijają się, że pożar wybuchł zaraz po popijawie urządzonej tam przez generalicję, która się tam zjechała dzień wcześniej, a odjechała w nocy, tuż przed pożarem. Nic bardziej błędnego. Jeśli generalicja się zjechała, to nie na bibę, ale na inspekcję. A zaraz po tym wybuchł pożar. Tu ewidentnie chodziło o ukrycie ogromnych braków, jakiegoś gigantycznego manka. To była inspekcja i pewnie narada, jak ukryć gigantyczne manko. Amunicję rozkradziono i sprzedano...i tylko teoretycznie było tam 140 tysięcy ton amunicji. Praktycznie dużo mniej. Dużo sprzedano tam, gdzie najbliżej...powstańcom Donbasu. Reszta poszła na bliski wschód, do Syrii, Iraku, dla jihadystów. I to jest pierwsza, a w zasadzie, znając tamtejszą sytuację...jedyna wersja. To nie jedyna taka akcja. To samo działo się tam zawsze. Podobny, może nawet większy pożar był tam za Janukowycza, w 2008 roku. Wtedy dopiero rąbało! Przez ponad dwa tygodnie! Są filmy na YT także z tamtego pożaru. Tak, że mieszkańcy Charkowa już przywykli do fajerwerków. Rozkład państwa Ukraina jest faktem. Może w TV wygląda to fajnie, Proroszenko i cała sitwa, ale na miejscu, "na dole" to państwo już nie istnieje. Nikt niczym się nie przejmuje, nie respektuje się podstawowych zasad, norm, ba! Logika i tak zwany zdrowy rozsądek poszły w zapomnienie. O zamorzonych głodem tysiącach kurczaków, też warto wspomnieć, bo pracownicy danej firmy, mieli to gdzieś...Naprawdę to co dzieje się dziś na Ukrainie to zgroza. To nie przez wojnę na Wschodzie w Polsce jest ponad 1.5 mln Ukraińców...tylko przez ten bajzel i beznadzieję.
 • @@@!!!
  Pierwsze „osiągnięcia” handlowo-transportowej blokady Donbasu...Lider ruchu społecznego „Ukraiński wybór - Prawo Narodu” Wiktor Medwedczuk oświadczył: w rezultacie blokady Donbasu Ukraina po raz pierwszy od 25 lat niepodległości opuściła top-10 wiodących światowych producentów stali. Stowarzyszenie World Steel informuje, że pod względem wskaźników za luty 2017 roku Ukraina po raz pierwszy od 25 lat niepodległości opuściła top-10 wiodących światowych producentów stali. Stop stali przez ukraińskich producentów w lutym spadł o 3,6 %, do 1,9 milionów ton. W tym samym czasie przedsiębiorstwa metalurgiczne Włoch zwiększyły swoje dostawy o 1,2 % (do 1,973 milionów ton) wypychając Ukrainę z top-10 – pisze portal ukraina.ru. W rezultacie blokady Donbasu cena na nośniki energetyczne gwałtownie rośnie. Według danych NKREKU, ceny za węgiel antracytowy wzrosły z 1757 do 2222 hrywien za tonę, a za węgiel gazowy z 1641 do 2071 hrywien za tonę. W ten sposób, ogólny wzrost cen węgla na Ukrainie wynosi 26,5%. Taki poziom cen określa się średnimi rynkowymi cenami węgla na rynku europejskim, a biorąc pod uwagę dostawy i przeładunek na Ukrainie, średnia cena wynosi 87,51 dolara za tonę. I to dopiero początek. Główne skutki ekonomiczne blokady handlowo-transportowej Donbasu przed nami. Niemiecka grupa doradców przy gabinecie ministrów już oceniła straty ukraińskiej gospodarki z powodu blokady Donbasu na 1,6% PKB. „Obliczyliśmy, że w niekontrolowanych rejonach w tej chwili produkuje się 1,6% PKB Ukrainy” powiedział kierownik grupy doradców Ricardo Gucci dając komentarz dla Deutsche Welle. Zdaniem niemieckich doradców, problemy Ukrainy w większej części przejawiają się w metalurgii i energetyce. Ogólna ocena brzmi: „Z makroekonomicznego punktu widzenia to bez wątpienia szok dla państwa”. Inni niezależni eksperci uważają, że spadek PKB Ukrainy w rezultacie blokady Donbasu będzie poważny i doprowadzi do ogólnego spadku PKB państwa w porównaniu ze wskaźnikami za 2016 rok. Ps..To już nie jest piłowanie gałęzi na której się siedzi, to jest skok na głowę z najwyższego budynku świata.... w Polsce żydostwo całe lata osiemdziesiąte niszczyło gospodarkę, tak że żydzi niech nie liczą na szybki sukces ...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY