Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
2 posty 151 komentarzy

Amarant Blog

Amarant - Obserwator, komentator, czytelnik. Czasem coś napiszę. Czasem coś skomentuję.

Czas na Łukaszenkę? Białoruska wiosna

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Do jesiennych manewrów Zapad 2017 na tronie już go nie będzie.

Na Białorusi być może rozpoczęła się właśnie operacja usuwania Łukaszenki z fotela prezydenta Białorusi. Na ulice Mińska wyszło na razie około 2000 osób domagając się zniesienia prezydenckiego dekretu "o pasozytnictwie", a więc o przymusowym płaceniu podatku od bycia bezrobotnym...Dekret na mocy którego każdy bezrobotny jest uznawany za „pasożyta społecznego” i musi płacić wysokie grzywny do skarbu państwa!

Zagniewanym białorusinom nie podoba się, że ich "najukochańszy" prezydent Białorusi postanowił ratować finanse w tak "bezpośredni" sposób.  Protest pod nazwą „Marsz Oburzonych Białorusinów” zorganizował opozycyjny Białoruski Kongres Narodowy. Trasa przemarszu wiodła przez centrum miasta z Placu Niepodległości do gmachu Ministerstwa ds. Podatków. Żądano między innymi zniesienia prezydenckiego dekretu oraz powstrzymania realnego spadku dochodów białorusinów. Administracja prezydenta dostała na to miesiąc czasu. A więc można powiedzieć, że rozpoczyna się operacja usuwania nieusuwalnego dotychczas na Białorusi - prezydenta.

To największe protesty na Białorusi od kilku lat. Widac też, że władza dotychczasowa ma coraz większe trudności z przekonaniem do siebie mieszkańców. Narasta frustracja wobec pogarszających się warunków życia białorusinów.

Ktoś śpieszy się wyjąć Białoruś przed wojskowym manewrem zajęcia kraju przez wojsko rosyjskie podczas manewrów Zapad 2017. A więc kolejne 1,5 miliona taniej siły roboczej do Polski i dalej? Na to wygląda. CIA i słuzby z Polski? A może biała Rosja chce zdąrzyć przed czerwonymi w armii?

Żródło

//reporters.pl/5591/marsz-oburzonych-bialorusinow-tlumy-protestuja-na-ulicach-minska-wideo-na-zywo/

https://pl.sputniknews.com/swiat/201702174864332-Bialorus-podatek-marsz/

KOMENTARZE

 • @Autor
  Dawno takich bzdur nie czytałem . Dekret dobry skoro miejsca do pracy istnieją . Dobrze że do tej pory Rosja ich nie anektowała , a przecież manewry takie już były . https://www.youtube.com/watch?v=3qdm0vN2_fw
 • @Repsol 21:03:23
  To organizuje Trump i Macierewicz, aby osłabić Rosję.
  Putin powinien zdecydowanie zaprotestować.
 • @Talbot 21:15:52
  Zalecam zmienić zioło :)))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY